مطالب آموزشی برای بیماران

لیست مطالب:

كودکی که چند بار با تب تشنج كند، تا آخر عمر دچار حملات تشنج خواهد شد؟ كودکی که چند بار با تب تشنج كند، تا آخر عمر دچار حملات تشنج خواهد شد؟
در سنين 6 ماه تا 5 سالگی مغز كودكان به افزايش درجه حرارت بدن حساس است، در نتيجه 3 تا 4 درصد كودكان در اين سنين با تب های شديد (بيش از38 درجه سانتیگراد) دچار تشنج می شوند که زمان آن از چند ثانيه تا 10 دقيقه طول می كشد.
ادامه مطلب
علايم تشنج چيست؟ علايم تشنج چيست؟
وقتی كودكی تشنج می كند ممكن است شما یک یا چند تا از این علايم را ببينيد: كودك دچاراختلال هوشياری شود يعنی اطرافيان را نشناسد، متوجه زمان و مكان نباشد، به صدا زدن شما پاسخ ندهد، يا بي هوش روی زمين بيفتد. ممکن است بدن یا اندام کودک سفت شود و یا رنگ صورت او کبود شود.
ادامه مطلب
فلج مغزی چیست؟ فلج مغزی چیست؟
فلج مغزی(CP) اصطلاحی است تشخیصی که برای توصیف گروهی از اختلالات پایدار حرکتی و وضعیت قرار گیری بدن کودک که منجر به محدودیت حرکتی کی شوند؛ به کار می رود.اختلالى كه به عنوان بيمارى فلج مغزى شناخته مى شود، در برگيرنده مجموعه گسترده اى از نقص هاى حركتى دوران كودكى است.
ادامه مطلب
مواد غذایی تحریک کننده سردرد میگرنی در کودکان کدامند؟ مواد غذایی تحریک کننده سردرد میگرنی در کودکان کدامند؟
ارزیابی نقش غذا در میگرن بسیار پیچیده است چراکه تحریک کننده های متعدد و متغیرهای مختلف می توانند آستانه درد را در افراد مختلف تحت تأثیر قرار دهند.
در یک مطالعه؛ 7 تا 44 درصد افراد ذکر کردند که با مصرف غذاها و نوشیدنی های خاصی دچار سردرد شده اند.
ادامه مطلب
چگونه بفهمم کودکم مبتلا به هیدروسفالی است؟ چگونه بفهمم کودکم مبتلا به هیدروسفالی است؟
در نوزادان هیدروسفالی با افزایش غیر عادی دور سر، ملاج برجسته، باز بودن غیر عادی درزهای جمجمه‌ای و خوب شیر نخوردن علامت دار می شود و می تواند با انحراف چشم همراه گردد. در برخی مواقع هیدروسفالی در سونوگرافیهای حاملگی تشخیص داده شده است.
ادامه مطلب
طراحی وب سایت و پشتیبانی | ویرا تیم